Lékárna U Kostela  Přerov
581 738 439

Novinky

19.03.2019

Jak na spokojené bříško dítěte

Spokojené bříško dítěte je snem všech maminek. Když bolí a naši nejmenší nám nemohou říct kde a proč, dostáváme se do zoufalé situace, ze které potřebujeme najít východisko. Proč nemluvňata tak často trpí bolestmi bříška a jak tomu lze zabránit? Je to jednoduché a dokážete to i vy!

celý článek
14.03.2019

TV reklama

V období od 15. 3. - 20. 4. 2019 můžete zhlédnout v rámci JARNÍ televizní kampaně 25s reklamní spot. Tento spot je možné vidět na kanálech TV Nova,  TV Prima group a TV Barrandov Group.

 

 

celý článek
10.03.2019

Cukr free aneb život bez cukru

I když si řada z nás uvědomuje rizika spojená s nadměrnou konzumací cukru, stejně se nám chuť na sladké nedaří ovládnout. Snažíme se proto hledat nejrůznější alternativy, které by cukr v našem jídelníčku zastoupily. Jsou však tyto náhražky skutečně zdravější? A proč je cukr vůbec takovým strašákem?

celý článek
10.03.2019

Pády jsou pro seniory životně nebezpečné. Jak se jim vyhnout?

Pády jsou jedním z nejběžnějších příčin zranění seniorů, která často vedou k mnoha dalším komplikacím a někdy končí až fatálně. Způsobují zlomeniny krčku stehenní kosti, rukou, zápěstí či vyvrtnutí kotníků. I když pády nemusí vždy „dopadnout“ špatně, mnoho seniorů se jich bojí natolik, že kvůli nim vynechává množství aktivit. Zjistěte s Mojí lékárnou, jak na správnou prevenci před pády a zbavte se tak strachu i nejistoty.

celý článek
09.03.2019

Zero Waste aneb šetřete planetu i svou peněženku

Smýšlet ekologicky je v dnešní době velkým trendem. Třídění je už pro většinu z nás samozřejmostí. Navíc se snažíme přicházet se stále novými způsoby, jak produkci odpadu omezit úplně. Přinášíme vám proto několik tipů, které můžete snadno praktikovat během svého dne a díky kterým budete šetřit nejen životní prostředí, ale i svou peněženku.

celý článek
08.03.2019

Vraťte se opět do skvělé formy! Jednoduše a s úsměvem

Znáte ten pocit, kdy se po Novém roce podíváte do zrcadla a z něj se na vás najednou kouká úplně jiná osoba? Vypadá jako vy, ale je o něco unavenější a rozhodně má o pár kil víc. Nezavírejte před jejími nedostatky oči, ale pomozte jí cítit se znovu skvěle, zdravěji a sexy. Kromě racionální stravy a cvičení pro vás máme hned několik tipů na to, jak k znovuzískání svůdné postavy trochu pomoct.

celý článek
04.03.2019

Čajový herbář 1. část

Slovo „herbář“ vzniklo z latinského slova herba, česky bylina, rostlina či trávník. Zpočátku byl herbář vnímán jako kniha o léčivých rostlinách. Nejstarší taková kniha u nás byla Herbář aneb Bylinář Pietra Andrea Mattioliho, vydaná v Praze roku 1562 Jiřím Melantrichem z Aventina. Kniha byla zpracovaná formou dřevovrytů a obsahovala vyobrazení bylin plus jejich popis. Až v průběhu 17. století se posunulo vnímání herbáře do dnešní podoby…

celý článek
25.02.2019

Nenechte inkontinenci rozhodovat o vašem životě

Není snad problém, který by byl tak rozšířený, a přitom se o něm tak málo mluvilo. Inkontinence neboli samovolný únik moči je příkladem toho, jak ještě dnes ve společnosti figurují určitá tabu. Únik moči může velice negativně ovlivnit kvalitu našeho života. Kvůli obavě z nenadálé „nehody“ se stahujeme do ústraní a vyhýbáme se aktivitám, kterým jsme se dříve rádi věnovali.

celý článek
24.02.2019

Měření stáří cév

Svůj kalendářní věk znáte.... Znáte i věk svých cév? Prevence jako nejlepší léčba aneb Co můžeš udělat pro své zdraví dnes, neodkládej na zítřek! Přijďte si změřit stáří svých cév do vybraných lékáren sdružení Moje lékárna.

 

celý článek
20.02.2019

Inkontinence už není tabu

Téma, o kterém se ve společnosti dlouho nemluvilo, se paradoxně v některé ze svých forem týká během života až poloviny celosvětové populace žen a neobchází ani mužské pokolení. Řeč je o inkontinenci. Co si pod ní máme představit? Existuje nějaký způsob, jak se jí vyhnout a co dělat, když už to nejde? Pojďme si o tomto problému otevřeně promluvit.

celý článek
15.02.2019

IVO TOMAN: Lidi nejvíce motivuje nespokojenost

Je úspěšným podnikatelem, lektorem, autorem revolučních vzdělávacích programů a také mnoha skvělých knih. I navzdory tomu, že se narodil s Tourettovým syndromem, ukazuje ostatním, jak si nekompromisně jít za svým úspěchem. Ivo Toman nám v rozhovoru pro Mojí lékárnu prozradil, jakou chybu dělají neúspěšní lidé i to, jak funguje sebemanipulace.

celý článek
12.02.2019

Lékárny nejsou jen pro nemocné

Lékárny v posledních letech výrazně mění svou tradiční povahu. Jsou sice stále jediným místem, kde získáte léky předepsané lékaři, to však není ani zdaleka služba jediná. Široký sortiment je první změnou proti někdejší podobě a zaměření lékáren. Už dávno neslouží jen k zabezpečení léčiv. Stávají se také místem, kde je kromě vhodných produktů k dispozici také odborné poradenství na míru – služba, kterou na internetu, v drogerii nebo v obchodě se zdravou výživou v takové kvalitě nenajdete.

celý článek
11.02.2019

Chcete otěhotnět? Připravte se na to kvalitní očistou těla

Když chce zahradník vypěstovat zdravou květinu, postará se nejdříve o to, aby byla zemina pro semínka co nejzdravější a také dostatečně vyživená. To samé platí i pro ženské tělo, které se chystá na svůj nejdůležitější úkol – nosit v sobě nový život. Pokud jste na tuto cestu připraveni anebo se o to pokoušíte již nějakou dobu, vezměte si k srdci naše tipy a připravte své tělo na těhotenství přírodní očistou.

celý článek
07.02.2019

Tipy, jak přestat kouřit jednou provždy

Kouření je pro náš organismus škodlivé. Víme to všichni. Ubližuje téměř každému orgánu našeho těla a způsobuje až 87 % úmrtí zapříčiněných rakovinou plic. Jeden ze dvou kuřáků navíc zemře kvůli nemoci spojené s kouřením. S touto závislostí se nebojuje lehce, avšak není to ani nemožné.

celý článek
30.01.2019

Rozhýbejte se po svátcích s pilatesem! Je to zábava, ale také dřina

Posiluje tělo i mysl, zrelaxuje organismus, ale hodně se u něj také zapotíte. Pilates už dávno není novinkou, spíše se stal odzkoušeným prostředkem na to, jak nabít ztracenou energii a udržet se fit v každém věku či fyzické kondici.

celý článek